TITANAI. Kokią anime novelę norėtum pamatyt lietuviškai?

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • titanai
    Lietuviškoji anime svaja

    • 2012 11 14
    • 121

    TITANAI. Kokią anime novelę norėtum pamatyt lietuviškai?

    Prisistatymai. Jie svarbūs. Atrodo.

    Trumpai: Esu diletantas rašytojas, vertėjas, redaktorius ir, šiuo metu, TITANŲ kompanijos įkūrėjas. Dabar ilsiuosi po ilgo rašymo laikotarpio (prašau neklausti, mergaičiukės, nes, deja, nieko neišleidęs), todėl nusprendžiau išversti vieną iš trijų anime novelių, t.y.

    arba Bakemonogatari;

    arba Suzumiya Haruhi;

    arba Sword Art Online.

    Taigi, susiradau anime visuomenę mūsų mažojoj Lietuvėlėj ir laukiu jūsų, būsimųjų skaitytojų, nuomonių. Kurios norit lietuviškai, jūs otakai, jūs?

    ***

    Išversti:

    Absoliutus Blogis Nemezidis
    http://www.animezona.net/forum/threa...ezidis-TITANAI

    Suzumiyos Haruhi Melancholija
    http://www.animezona.net/forum/threa...holija-TITANAI

    Dar vienas monstras
    http://www.animezona.net/forum/threa...omo%29-TITANAI

    ---

    Taip pat, kelios kolegų lietuviškai išverstos anime novelės čia:

    https://www.baka-tsuki.org/project/i...l_(Lithuanian)
    22
    Bakemonogatari
    0%
    8
    Suzumiya Haruhi
    0%
    1
    Sword Art Online
    0%
    13

  • Red_Elf
    pandų karai :D


    • 2009 05 07
    • 1115

    #2
    Autorius titanai
    Prisistatymai. Jie svarbūs. Atrodo.

    Trumpai: Esu diletantas rašytojas, vertėjas, redaktorius ir, šiuo metu, TITANŲ kompanijos įkūrėjas. Dabar ilsiuosi po ilgo rašymo laikotarpio (prašau neklausti, mergaičiukės, nes, deja, nieko neišleidęs), todėl nusprendžiau išversti vieną iš trijų anime novelių, t.y.

    arba Bakemonogatari;

    arba Suzumiya Haruhi;

    arba Sword Art Online.

    Taigi, susiradau anime visuomenę mūsų mažojoj Lietuvėlėj ir laukiu jūsų, būsimųjų skaitytojų, nuomonių. Kurios norit lietuviškai, jūs otakai, jūs?
    I - Sword Art Online
    II - Bakemonogatari
    III - Suzumiya Haruhi

    Comment

    • Audriuszzz
      Naujokas
      • 2011 05 03
      • 2

      #3
      I - Sword Art Online

      Comment

      • galimybes
        Narys
        • 2012 06 18
        • 42

        #4
        as uz "Sword Art Online" ir manau didzioji dalis sutiks su mano nuomone

        Comment

        • Draconica

          #5
          Bakemonogatari. Žinoma, jei bus leidžiamos visos novelės. Būtų įdomu paskaityti.

          Comment

          • titanai
            Lietuviškoji anime svaja

            • 2012 11 14
            • 121

            #6
            Oho, koks populiarus SAO! Prozaikiškomis akimis žiūrint, S. Haruhi novelės yra kokybiškiausios, net turiu 5 proc. pirmos knygos išvertęs, bet tikriausiai imsiuosi būtent SAO, nebent kažkas tikrai labai, labai norėtų Haruhi. Kalbant apie Bakemonogatari, tai irgi lengvas skaitalas, stiliaus atžvilgiu panašus į SAO. Būtų kietai dar porą nuomonių sulaukti.

            Comment

            • Draconica

              #7
              taip, Bakemonogari yra lengvas skaitalas ir aš net gi negaliu savęs pavadinti šio anime gerbėja, bet mane domina tam tikri dalykai, todėl lietuvišką variantą (bet kokybišką) būtų įdomu pamatyti. Kiek esu mačiusi vertimų visi jie daugiausiai pusėtini.
              Ir nors nemėgstu visų lietuvių bandymų kažką versti į gimtąją kalbą, bet novelės yra kas kita, gaila, kad "autorius" pasiųlė tik tris variantus, o ir tuos pačius labai ne kokius. Bent jau mano galva yra tikrai žymiai įdomesnių novelių, nei kad viena apie isterišką mergą, kita apie visišką kvailę, o apie trečią nekalbėsiu.
              Bet pasikartosiu, tikrai nebloga idėja, tikiuosi pasiseks versti.

              Comment

              • titanai
                Lietuviškoji anime svaja

                • 2012 11 14
                • 121

                #8
                O, kaip grubiai ciniška... Man patinka. Įdomumo dėlei, kokias geresnes anime noveles turi galvoje?

                Comment

                • Draconica

                  #9
                  nematau reikalo leistis į tokią beviltiškai beprasmišką diskusiją apie tai, ką aš turėjau galvoje kaip geresnes noveles, nes kiekvieno skonis skiriasi, bet griebtis populiariausių, nors jos ir dvelkia mėšlu - paprasta ir nerekalauja daug mąstymo. nereikalauja nei buvo "savimi" renkantis ką pats autorius norėtų versti. taip, dėmesio bei populiarumo troškimas yra beveik visų autorių didžioji yda (kalbu iš patirties), todėl labai neretas rašytojas ir bet koks kitas menininkas trokšta pripažinimo, tad rinktis populiarausius ir geidžiamiausius - lengviausias kelias (pasikartojau). o kas liečia anime-manga-novelių pasaulį, manau šios temos autorius galėjo nesigriebti biblijos populiarumo ir nuobodulio lygio darbų. tai mano objektyvi nuomonė.

                  Comment

                  • titanai
                    Lietuviškoji anime svaja

                    • 2012 11 14
                    • 121

                    #10
                    Čia, tiesą sakant, slypi kabliukas. Kodėl neišvertus nepopuliariausios iš minėtųjų? Išverčiau SAO pirmą skyrių, - pasijaučiau kaip perdurtas katana, nukapota galva ir be brangiojo "daikčiuko". Grįžau prie Haruhi, perskaičiau, - daug labiau patiko stilius. O, šiaip ar taip, jeigu fleiminam, tegu fleiminam: Biblija seniai išversta ir tai tikrai epinių proporcijų skaitalas, šalia klasikinio Gilgamešo ir pan. Juk neimsi įrododinėti kitaip, ar ne? P.S. Gaila, kad nepaminėjau kitų novelaičių, gal tikrai skaitau ne tas...

                    Comment

                    • Miesto_Druidas
                      the journeyman



                      • 2010 08 17
                      • 1691

                      #11
                      Versk kas tau patinka arba kas populiaru, SAO dabar visi kaip kokių narkotikų užragavę tik giria ir giria, anime, novelės perkamos puikiai, tai ir tu greit susilauksi neišpasakyto populiarumo (greičiausiai...) . Nemanau kad skaityčiau, bet tokių atsirastų, visgi būtų įdomu užmesti akį kas ten per 'stebuklas', nes anime niekaip neįtikina.
                      Paskutinis pakeitimas nuo Miesto_Druidas; 2012-11-15, 12:37.

                      Comment

                      • titanai
                        Lietuviškoji anime svaja

                        • 2012 11 14
                        • 121

                        #12
                        Žinoma, tą ir darysiu, t.y. versiu, kas man patinka, bet žinoti kitų nuomones irgi reikia. Kalbant apie SAO, tiesą sakai, bet visgi anime gavosi viršesnė, negu novelė, kad ir kaip bebūtų keista. Rašyti minimalistiniu stilium įtikinamai yra išties sudėtingas reikalas, nebent angliškas vertimas visai nusivažiavo. Ir dar siužetas: ta antra arka su elfais man niekaip nelimpa. Spriganus su "Spydo" glaudėm maišau. Hė.

                        Comment

                        • titanai
                          Lietuviškoji anime svaja

                          • 2012 11 14
                          • 121

                          #13
                          Suzumiyos Haruhi Melancholija. 1 Skyrius

                          Po šiokio tokio blaškymosi, bandymų ir nenusisekimų, iš orkaitės traukiu pirmą Suzumiyos Haruhi Melancholijos skyrių (~20psl. arba 6k ž.). Vardus palikau kaip radęs, nes, pavyzdžiui, Kyonas tiesiog atrodė kiečiau palyginus vardą su sulietuvintu variantu. Susidūriau su mokyklų keistenybėmis, pavyzdžiui, Japonijoje, atrodo, egzistuoja vien tik "aukštosios mokyklos", skirstomos į "jaunąsias" ir "senąsias" (junior-; senior high-schools), be jokių vidurinių (middle schools), todėl verčiau tik kaip "mokyklas". Vietomis nevengiau keiksmažodžių kaip "mėšlas", "brūdas" ir storžieviškesnių, - jeigu skaitysite, rasite, - nors tokio varianto ir neneščiau į leidyklą. Bet kandangi dariau tai savo malonumui ir atsipūtimui, man tiko. Tiesa, kažkokios problemos perkeliant tekstą iš wordo į šį forumą: viskas susigrūda, todėl įmetu dokumentą į sendspace. Smagaus, tikėkimės, skaitymo! P.S. Jeigu kažko nesuprantate, turite pastabų ar klausimų, - rašykite čia.

                          - [TITANAI]
                          Paskutinis pakeitimas nuo titanai; 2012-12-03, 03:25. Priežastis: žr. 1 skelbimą

                          Comment

                          • galimybes
                            Narys
                            • 2012 06 18
                            • 42

                            #14
                            O galima tiketis "sword art online" noveles, lietuviu kalba? ateityje.

                            Comment

                            • Moon
                              Forumo ligonis


                              • 2007 04 25
                              • 583

                              #15
                              Erm kodel Santa klausas o ne kaledu senelis? Siaip buvo pora vietu kur mano nuomone stilistiskai blogai, nors nesu zinove to, bet galeciau tau pabraukt tas vietas, jei domina. Ir zinoma buvo gramatiniu siokiu tokiu klaideliu, bet turbut cia del skubejimo.
                              Dar nebaigiau skaityti, bet man labai patiko. Ypac kai nemaciau anime, tai labai smagiai skaitos :} Aciu uz darba ^^
                              Pati irgi bandau skaityti angliskai viena novele, nes vienas anime uzsibaige ir idomu kaip toliau vystos. Tai nors ir pakankamai gerai moku anglu, vis tiek sunkokai skaitos. O tu tik is anglu verti?

                              Comment

                              Working...